M.A. Studio Makeover fotosessioon. Fotograaf: Martin Hallik

Eksklusiivne portreesessioon: Abraham Lincoln!

 

M.A. Studio Makeover fotosessioon. Fotograaf: Martin Hallik

Ühel talvisel õhtupoolikul, mil olin just lõpetanud enesearengu ringkäigu interneti avarustest, kus külastasin oma traditsioonilisi inspiratsiooniallikaid, mõtisklesin tulevikuplaane. Mõtisklesin, kuidas enda teenuste portfelli värskemaks muuta. Enne väljalogimist torkaski pähe mõte alustada lisaks reklaamfotodele portree sessioonide tegemist. Aga et muuta asja natukene põnevamaks, otsustasin lisada paketile erinevaid etappe. Mis Sa arvaksid temaatilistest sessioonidest? Grimm? Teemakohane riietus?

Oma peas oli mul kogu kupatus juba päris värvikalt kokku pandud, aga plaanisin kuulata ka klientide arvamust sellest, millised on nende ootused stuudios käies. Selleks kuulutasin mõnda aega tagasi Facebookis välja kampaania, kuulates sõprade tagasisidet teemal, milline on nende nägemus sellest, mida inimesed pildistama minnes ootavad. Kas see võiks olla neutraalsel taustal portree või midagi enamat, seda rääkisid juba inimesed ise. Minu ülesandeks jäi väärtuslikud killukesed kokku koguda ja neist üks silmatorkav ja meeliköitev teenus kokku panna.

Loomulikult, nagu Facebooki jagamistele kohane, lubasime välja loosida ka ühe õnneliku, kes M.A. Studio poolt esmakordselt pakutavat teenust enda peal kogeda saab.  Meie loosimise tulemusel sai nimekirjast valituks Erki, kelle otsustasime president Lincolniks muuta. Erkil oli selle üle vaid hea meel ja ta ootas kõike põnevusega. Algas organiseerimine vajalike asjade saamiseks. Ideest teostuseni jõudmiseks oli tarvis spetsiaalset riietust soovitud ajastust ning loomulikult suurepärast grimmi, mis meie modelli presidendiks muudaks.  Kõik kulges sujuvalt ja vigastusteta.

Kokkulepitud päevaks oli frakk koos kõige juurdekuuluvaga – kingadest kuni mansetinööpideni välja – kleindi enda poolt üle vaadatud ja heaks kiidetud. Vesti saime napilt selga kokkuleppel, et sügavalt sisse hingata ei tohi. Ja nii ta seal seisis, pulksirgelt. Olime oma projektiks valmis.

Eelnevalt arutasime läbi kavandid, kus pildistame, millise näoga ja kuidas valguse seadistame ning seejärel algas kunstniku töö. Iga minutiga muutus Erki meigilaua ees seistes aina vanemaks ning kortsud muudkui süvenesid. Ei, see ei olnud sellepärast, et ta seal kaua istus (no seda muidugi ka), vaid ikka sellepärast, et grimmeerija, Iris, tegi väga head tööd. Protsessi lõpuks oli igatahes habe ees. Oli aeg riietuda.

Modell: Erki

Ettevalmistused said tehtud ja riided kõik kenasti valmis. Vesti nööbidki said ettevaatlikult kinni ja asi tundus juba täiesti ok, kuni me avastasime, et keegi ei oska enam kikilipsu sõlmida. Olin ju ikkagi mina see, kes ei tahtnud leppida tavalise klambriga kinnitatava kikilipsuga. Kõik pidi olema ehtne. Peale Youtube’is õppimist ja korduvate soperdiste sõlmimist võtsime vaikides riiulist mõned nööpnõelad ja toestasime oma parima saavutuse, millega suutsime hetkel hakkama saada. Nägi välja nagu päris.

M.A. Studio Makeover fotosessioon. Fotograaf: Martin Hallik

Algas fotograafi töö. Tuled kustu! “Astu väike samma paremale, lõug alla poole, käsi veidi kõrgemale…” – tunnid möödusid nii, et keegi ei saanud arugi, kui vahepeal oli väljas pimedaks läinud. Jah, see tähendab, et kell oli kohe kohe südaööle lähenemas. Modell oli tubli ja uskumatult kannatlik. Ja see kõik oli seda väärt! Sessioonilt saime suurepärast pildimaterjali, mida jagame kogu rõõmuga ka Sulle vaatamiseks.

M.A. Studio Makeover fotosessioon. Fotograaf: Martin Hallik

Sellest saab alguse meie teekond erilisse portreefoto maailma. Piirideks on vaid meie oma fantaasia. Aga olgu mainitud, et ideid jagub meil kotitäite kaupa ja vaim on kõigil valmis uuteks ning keerulisteks katsumusteks. Tule ja pane meid proovile!

 

Fotograaf: Martin Hallik

Grimmeerija: Iris Müntel

Modell: Erki